close
آخرین مطالب
تبلیغ شما در اینجا
طراحی سایت شخصی
طراحی سایت فروشگاهی
طراحی سیستم وبلاگدهی
پنل اس ام اس رایگان
پنل اس ام اس ippanel
تبلیغ شما در اینجا
 
نحوه تهیه متن سخنرانی

نحوه تهیه متن سخنرانی

مشخص کردن هسته مرکزی سخنرانی

هسته مرکزی سخنرانی یا موضوع اصلی سخنرانی چیزی است که تمام زیر موضوع ها مربوط به آن می شوند.

هسته مرکزی سخنرانی را ما باید خیلی مشخص و واضح تعیین کنیم، چرا که این هسته مرکزی سخنرانی است که مشخص می کند که چه چیزی باید گفته شود و چه چیزی لزومی ندارد که بیان شود.


بارش فکری برای تهیه متن سخنرانی

بسیار خب، بعد از اینکه هسته مرکزی سخنرانی رو به صورتی واضح مشخص کردیم، می بایست یک بارش فکری برای تهیه متن سخنرانی انجام بدیم.

بارش فکری به این معنی است که هر زیر موضوعی که مرتبط با هسته اصلی سخنرانی به ذهنمان می رسد یادداشت کنیم، اصلا هم به این توجه نکنید که آیا این موردی که به ذهن تان رسیده خوب است یا بد، مسخره است یا نه، هر چیزی که به ذهن تان رسید لطفا یادداشت کنید.

اگر تایپ تان خوب است پیشنهاد می کنم که در نرم افزار اکسل یا ورد این کار را انجام دهید. اما اگر کامپیوتر دم دستتان نبود ایده هایتان را در یک کاغذ، تخته وایت برد یا موبایل وارد نمایید.

تایپ ده انگشتی خیلی می تونه در انجام سریعتر کارها و همچنین پیشرفت شما در جاهای مختلف بهتون کمک کنه. از اونجا که خودم تایپ ده انگشتی را حرفه ای بلد هستم (البته حدود ۱۵ سالی هست که تایپ ده انگشتی را یاد گرفته ام و با تمرین و تکرار حرفه ای شدم) به جرأت می تونم بگم که همین تایپ ده انگشتی در خیلی از جاها و در خیلی از کارها بهم کمک کرده.

منبع: سایت آموزش سخنرانی و فن بیان

برگرفته از نوشته: نحوه تهیه متن سخنرانینويسنده :